Najlepsze darmowe aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci

Najlepsze darmowe aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci
Autor Dawid Andrzejewski
Dawid Andrzejewski29 lutego 2024 | 5 min

Spis treści

Nauka angielskiego może być trudna, zwłaszcza dla dzieci. Dlatego warto szukać przyjemnych i łatwych sposobów, aby zachęcić najmłodszych do nauki. Darmowe aplikacje do nauki angielskiego dla dzieci mogą być świetnym rozwiązaniem - pozwalają uczyć się przez zabawę, bez nudy i stresu. W tym artykule przedstawiamy najlepsze bezpłatne programy, dzięki którym nauka angielskiego dla dzieci stanie się prawdziwą przyjemnością.

Kluczowe wnioski:
 • Darmowe aplikacje umożliwiają naukę angielskiego przez zabawę i bez stresu
 • Istnieje wiele świetnych, bezpłatnych programów do nabywania nowych umiejętności językowych
 • Programy zawierają atrakcyjne gry, piosenki i ćwiczenia dostosowane do umiejętności dzieci
 • Aplikacje pomagają najmłodszym szybko się uczyć i motywują do dalszej nauki
 • Warto wypróbować różne programy, aby znaleźć najlepsze dla swojego dziecka
Nauka angielskiego dla dzieci za darmo

Nauka języka obcego, zwłaszcza w młodym wieku, przynosi ogromne korzyści. Pozwala na szybszy rozwój mózgu dziecka, usprawnia myślenie, poprawia koncentrację oraz pamięć. Co równie ważne, buduje pewność siebie i otwartość na inne kultury.

Niestety, dla wielu rodziców płatne kursy językowe lub korepetycje z angielskiego są zbyt kosztowne. Na szczęście istnieje wiele darmowych aplikacji do nauki angielskiego, dzięki którym nasze dzieci mogą uczyć się w domu, w swoim tempie i bez stresu. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze, a jednocześnie zapewnia skuteczną naukę poprzez zabawę.

Darmowe aplikacje do nauki wymowy po angielsku

Jedną z największych trudności dla Polaków uczących się angielskiego jest poprawna wymowa i akcent. Darmowe programy do nauki wymowy pomagają to zmienić, umożliwiając trening poprawnej artykulacji i akcentowania wyrazów.

Aplikacje mobilne wykorzystują nagrania rodzimych speakerów, które dziecko może odtwarzać wielokrotnie, jednocześnie powtarzając i naśladując. Niektóre programy posiadają funkcję rozpoznawania mowy i informują o ewentualnych błędach w wymowie.

Nagrania w aplikacjach często pogrupowane są tematycznie, na przykład wokół konkretnych zwrotów, takich jak powitania, liczebniki, nazwy kolorów itp. Ułatwia to naukę konkretnego słownictwa w połączeniu z poprawną wymową.

Bezpłatne programy uczące słownictwa dzieci

Rozbudowywanie zasobu słownictwa to jedno z kluczowych zadań w nauce każdego języka. Na szczęście, istnieje wiele świetnych, darmowych aplikacji, które uczą słówek w sposób przyjazny i angażujący dla najmłodszych.

Programy z obrazkami i dźwiękami

Bardzo skuteczne okazują się aplikacje, które łączą rysunki/zdjęcia konkretnych przedmiotów ze słowem ich określającym w języku angielskim oraz nagraniem wymowy. Dzieci nie tylko zapamiętują nowe słowa, ale też uczą się ich prawidłowej wymowy.

Gry i zagadki słownikowe

Innym rodzajem programów są gry polegające na odgadywaniu angielskich tłumaczeń podawanych wyrazów lub dobieraniu obrazków do podawanych słówek. Takie zabawy utrwalają nowo poznane słownictwo przy okazji dostarczając rozrywki.

Zabawne gry językowe online bez opłat

Oprócz aplikacji na urządzenia mobilne, istnieje też wiele świetnych, darmowych gier i zabaw online, które urozmaicają naukę angielskiego.

 • Interaktywne bajki i historyjki z zadaniami lub nagraniami z lukami do uzupełnienia poznanymi wcześniej wyrazami.
 • Gry typu platformówki lub labirynty z wymaganym użyciem komend i zwrotów w języku angielskim do poruszania się po planszy.
Zalety: - Rozwijanie wszystkich kompetencji: słuchania, mówienia, czytania i pisania
- Praktyka w dobrej zabawie i bez nudy
- Dostęp w dowolnym miejscu i czasie
Najlepsze darmowe programy z obrazkami

Obrazki i grafika odgrywają niezwykle istotną rolę w przyswajaniu wiedzy przez dzieci. Dlatego programy do nauki angielskiego wykorzystujące ilustracje są tak skuteczne.

Najlepsze aplikacje z obrazkami zawierają kolorowe, czytelne rysunki konkretnych przedmiotów, zwierząt, warzyw, owoców itp. wraz z ich angielskimi nazwami. Często posiadają dodatkowo funkcje odtwarzania wymowy danego słowa oraz gry i zabawy utrwalające nowe słownictwo.

Badania pokazują, że mózg zapamiętuje obrazki o wiele lepiej niż wyrazy pisane. Dlatego wizualne skojarzenia ze słowami pomagają je skuteczniej przyswoić.

Szczególnie polecane są też interaktywne historyjki i bajki z obrazkami. Pozwalają one na naukę poprzez zabawę, jednocześnie rozwijając wyobraźnię maluchów i wpajając nowe słownictwo.

Przyjemna nauka angielskiego dla dzieci

Kluczem do skutecznej nauki języka obcego jest systematyczność. Dzieci muszą mieć stały kontakt z nowym językiem, aby osiągnąć sukces. Jednak nauka nie może być nużąca i stresująca, bo wtedy szybko stracą motywację.

Dlatego tak ważne jest znalezienie odpowiednich, atrakcyjnych i angażujących programów, które sprawią, że nauka angielskiego stanie się prawdziwą przyjemnością. Motywacja dzieci jest kluczowa.

Na szczęście, opisane wcześniej bezpłatne aplikacje i gry językowe online z powodzeniem to umożliwiają. Pozwalając uczyć się poprzez zabawę i interakcję, a nie naukę pamięciową. Dzięki nim angielski na dobre może stać się ulubionym zajęciem naszych pociech.

Podsumowanie

Nauka angielskiego dla dzieci nie musi być nudna czy stresująca. Darmowe aplikacje do nauki angielskiego z powodzeniem to umożliwiają. Zapewniają one atrakcyjną i angażującą zabawę, podczas której maluchy przyswajają nowe słownictwo, uczą się wymowy i ogólnie rozwijają swoje kompetencje językowe.

Istnieje szeroki wybór świetnych, bezpłatnych programów - zarówno aplikacji mobilnych, jak i gier online. Warto wypróbować różne i znaleźć te najlepsze dla swojego dziecka. One zmotywują maluchy do nauki i sprawią, że polubią nowy język.

Najczęstsze pytania

Nauka angielskiego od najmłodszych lat przynosi szereg korzyści: rozwija inteligencję dziecka, poprawia koncentrację i pamięć, buduje pewność siebie, a także otwartość na inne kultury. Ponadto ułatwia naukę w szkole, a w przyszłości zwiększa szanse na rynku pracy.

Aby zachęcić dziecko do nauki, trzeba ją zamienić w zabawę - warto szukać ciekawych, interaktywnych programów, gier i bajek, które zaangażują malucha. Nie można też przesadzać z nauką - lepiej często po trochu, niż długie, nużące sesje.

Najlepsze są programy angażujące różne zmysły - z obrazkami, dźwiękami, nagraniami. Powinny też zawierać dużo gier, zagadek, historyjek - wtedy nauka staje się zabawą. Warto szukać aplikacji mobilnych lub darmowych gier online.

Zaleca się krótkie, ale częste sesje - np. 10-15 minut dziennie. Najważniejsza jest regularność, aby nowy język wszedł w nawyk. Nie warto jednak przesadzać - mózg dziecka szybko się męczy, duża dawka na raz może tylko zniechęcić.

Należy obserwować zaangażowanie podczas zajęć, a także okresowo sprawdzać nowo nabyte umiejętności - np. poprosić o nazwanie obrazków po angielsku lub odtworzenie krótkiej historyjki. Warto też zachęcać malucha do mówienia i chwalić każdy postęp!

5 Podobnych Artykułów

 1. Internet w Albanii: Co musisz wiedzieć o dostępności i prędkości
 2. Jak rozpoznać, z której sieci komórkowej aktualnie korzystasz?
 3. 5000 mAh baterii - ile godzin pracy? Sprawdź nasz dokładny raport!
 4. Galaxy Tab 4: Znajdź swój tablet Samsunga i ciesz się funkcjami!
 5. HTC U11 Life - dobry średniak z czystym Androidem One od HTC
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Dawid Andrzejewski
Dawid Andrzejewski

Jako entuzjasta nowych technologii i założyciel portalu poświęconego elektronice, moja przygoda zaczęła się od młodzieńczych eksperymentów z pierwszym komputerem. Ta pasja przerodziła się w profesjonalną ścieżkę kariery inżyniera elektronika, co pozwoliło mi zgłębić tajniki najnowszych technologicznych innowacji. Na moim portalu dzielę się wiedzą i doświadczeniem, oferując czytelnikom szczegółowe recenzje, poradniki DIY i analizy trendów w elektronice. Moim celem jest ułatwienie zrozumienia złożonych koncepcji technicznych, inspirowanie do twórczego wykorzystania elektroniki w codziennym życiu oraz promowanie bezpiecznego i świadomego korzystania z nowych technologii. Wierzę, że dzielenie się wiedzą to klucz do budowania społeczności pasjonatów, którzy, tak jak ja, chcą nieustannie odkrywać możliwości, jakie niesie ze sobą postęp technologiczny.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły